Artykuł napisany przez

Jeden z Nabitych w mBank posiadacz kredytu starego portfela w CHF. W czerwcu 2012r. wygrał z BRE proces i otrzymał zwrot nadpłaconych odsetek kredytu.

8 odpowiedzi

Strona 1 z 1
 1. Krzysztof Lehmann
  Krzysztof Lehmann z | | Odpowiedz

  Co ważne to przedsiębiorca musi udowodnić, że były klauzula negocjowana, tzn. konsument miał rzeczywisty wpływ na jej treść. Nie wystarczy więc o niej mówić przed podpisaniem umowy, jeśli przedsiębiorca w żaden sposób nie idzie na ustępstwa co do jej pierwotnej treści. Tak więc to nie konsument musi udowodnić, że klauzuli nie była negocjowana, co jest dużym ułatwieniem przed sądem.

  ps. 15 miesięcy na 2 instancje to dobry wynik :)

 2. pinto
  pinto z | | Odpowiedz

  Moje doświadczenie ze sprawami sądowymi: po 7,5 latach nowy sędzia zakończył sprawę cywilną o zapłatę! Oczywiście będzie apelacja i to po obu stron!. Sprawa co prawda inna, bo spłata byłego wspólnika-rodzina. Co prawda prawie przy każdej rozprawie i po przesłuchaniu 4 biegłych od wycen nieruchomości Sędzia prosił o „rozważenie możliwości ugody” co kończyło się propozycją ze strony pozwanej że proponują 10tyś zlotych a walczymy o setkach tysięcy!…
  Także twój przypadek to jakaś abstrakcja dla mnie.

  1. Jacek
   Jacek z | | Odpowiedz

   Jeżeli chodzi o pierwszą instancję to moja sprawa wyglądała podobnie czasowo. Z tą małą różnicą że mój wyrok był na naszą korzyść a nie banku.

 3. agnieszka agnieszka
  agnieszka agnieszka z | | Odpowiedz

  Witam.
  Chciałabym zawalczyć również o swoje pieniądze ,ale nie wiem w jaki sposób zacząć.
  Moja umowa o Hipoteczny kredyt konsolidacyjny dla osób fizycznych „Multiplan” waloryzowany kursem CH, została zawarta w 22-11-2006 z BRE Bankiem S.A.Ze względu na ,jak to wtedy określono, moją niewystarczającą zdolność kredytow umowę podpisałam z mama( emerytką) jako współposiadacz .Umowa zawiera niedozwolone klauzule dotyczącą oprocentowania: „Zmiana wysokości oprocentowania kred.może nastąpić w przypadku zmiany stopy referencyjnej określonej dla danej waluty oraz zmiany parametrów finansowych rynku pieniężnego i kapitałowego w kraju /lub w krajach zrzeszonych w UE/,którego waluta jest podstawą waloryzacji” .
  Druga klauzula dotycząca spłaty kredytu: „Raty kapitałowo-odsetkowe spłacane w złotych po uprzednim ich przeliczeniu wg kursu sprzedaży z tabeli kursowej BRE Banku S.A.,obowiązującego na dzień spłaty z godz.14:50 „.
  Moje kolejne pytanie dotyczy ewentualnego kosztu osoby mnie reprezentującej ,ile zapłacę za taką pomoc adwokacką?
  Proszę o pomoc gdyż znalazłam się w trudnej sytuacji finansowej między innymi przez ten kredyt.
  Pozdrawiam Agnieszka

 4. Agnieszka
  Agnieszka z | | Odpowiedz

  Witam
  mam kredyt w mbanku we frankach. W przyszłym roku przedawni się. Czy moge prosić o wzór zawezwania do ugody, który Pan wysłał do sądu? Oraz kalkulator nadpłaconych rat?
  Będę wdzięczna

  Z góry dziękuję i pozdrawiam
  Agnieszka Bolek

 5. Helena
  Helena z | | Odpowiedz

  Witam,
  czy posiada pan wzór wezwania do ugody oraz kalkulator.Czy próbował pan wezwać bank do ugody bez sądu – pisząc do nich pisma?
  będę wdzięczna za pomoc

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź