Artykuł napisany przez

adwokat, w czerwcu 2012 wygrał sprawę przeciw BRE Bank S.A. dot. tzw. kredytów starego portfela. Praktykuje we Wrocławiu. http://www.repucho.pl

8 odpowiedzi

Strona 1 z 1
 1. koenk
  koenk z | | Odpowiedz

  Tu rodzi się pytanie. Jak znaleźć dobrego adwokata, co to nie zedrze, a i sprawy nie pogrzebie. Jest jakieś adwokackie ceneo ;)? Czy poszukiwanie innych poszkodowanych celem wspólnego negocjowania wynagrodzenia ma sens? Jestem z okolic Warszawy.

  1. Marcin
   Marcin z | | Odpowiedz

   Autorem mojego zwycięstwa jest autor tego artykułu Adw. Tomasz Repucho. Prowadzi swoją kancelarię we Wrocławiu… jednak jeżeli zależy Ci na niskiej cenie, myślę że adwokat z Warszawy policzy sobie słono. Odległość nie jest problemem… jest telefon, skype, email… podczas całego okresu trwania procesu, spotkaliśmy się z Tomkiem może ze 2 razy… odległość naprawdę nie ma znaczenia.

   Innym aspektem jest fakt, że Łódź wydaje się najlepszym Sądem do składania pozwów, bo tam wykształciła już się pewna linia orzecznicza, a siedziba banku jest w Łodzi.

   Aby skontaktować się z Tomkiem użyj zakładki „Zapytaj Prawnika”.

 2. elmerfudd
  elmerfudd z | | Odpowiedz

  Dzień dobry! Ja mam pytanie natury technicznej. Chcę sam wszcząć postępowanie przeciwko innej organizacji, która okradła moją zonę za pomocą słynnej „polisy”. Sprawa jest bardzo do mbankowej podobna. Tzw „ubezpieczyciel” pobrał sobie sumę za 25 lat z góry mimo, że umowa trwała trochę ponad 2 lata. „Ubezpieczyciel” powołuje się na dość mętnie napisany i niejednoznaczny fragment OWU, który został uznany za klauzulę abuzywną.
  Jakie dokumenty winniśmy przygotować do sądu? Ile wynoszą opłaty sądowe? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 3. violetta
  violetta z | | Odpowiedz

  Witam, mam dość dziwne pytanie, mianowicie:
  co mogę zrobić kiedy bank wystawił bankowy tytuł egzekucyjny i klauzule wykonalności, przyznaje że przez problemy finansowe nie spłacam przez rok kredytu i nie chce tu kwestionować BTE ani klauzuli. Jednak zanim się o tym dowiedziałam zaczęłam w miarę możliwości spłacać (było 1800 + odsetki?)- 8 lutego wpłaciłam 400 część potem 20 lutego wpłaciłam 1100 i tego samego dnia dostałam wezwanie od komornika. To zrozumiałe bo kwoty 1100 bank jeszcze nie zaksięgował ale Ią wpłate tak a jednak wysłał do komornika bez ujęcia tej wpłaty (komornik otrzymał wniosek o egzekucję 17l utego) – więc uważam że bank powinien go poinformować, zadzwoniłam i poinformowałam go że dokonałam takich wpłat i co dalej, kazał czekać. Zadzwoniłam do banku to poinformowali mnie że do spłaty zostało ok. 850zł i że moge do nich spłacić. Po kilku dniach tak zrobiłam i poinformowałam komornika – i co wyszło jest już maj a bank nadal nie poinformował go o spłacie, zatem komornik nadal nalicza odsetki. Proszę mi powiedziec co ja mam zrobić dalej, przecież nie należą się komornikowi żadne odsetki – z resztą tak jak pisałam drobną kwotę wpłaciłam przed egzekucją a i tak nalicza za to odsetki, rozmawiałam z nim, tłumaczyłam,powiedział że ja sama nic nie zrobię, oni będą liczyć dopóki bank nie poinformuje. A bank? Nie można się nic dowiedziec bo odsyłają do centrum egzekucji w którym od tyg. nikt nie odbiera, wysłałam list zero odpowiedzi. Jak mam to zrobić żeby komornik już się odczepił, a co z bankiem który nie łaska poinformować komornika o spłacie? Jak moge wyjasnić sytuację że skoro spłacone to nie nalicza sie odsetek a co w sytuacji jeżeli bank stwierdzi że on nic nie musi lub że bank stwierdzi że skoro komornik tak policzył to tak ma być, błagam o pomoc. Zajął mi konto,wynagrodzenie a ja przecież spłaciłam.

 4. Jan
  Jan z | | Odpowiedz

  Opłata sądowa od pozwów o uznanie klauzuli za niedozwoloną jest wolne od opłat sądowych.
  W sprawie Pani Violetty .
  Należało zaskarżyć klauzulę wykonalności po otrzymaniu od komornika zawiadomienia o wszczęciu egzekucji miała Pani na to 7 dni .Można wnieść pozew określony w art.840 kpc tzw powództwo przeciw egzekucyjne kwestionując BTE ,że kwota jest nie ta co wpisał bank.
  Sądy mają obowiązek badać dokumenty dotyczące podstawy wydania BTE ale tego nie robią ,bo po co im kłopot.Należy dodać, ze TK wydał orzeczenie ,iż dokumenty bankowe nie są dokumentami urzędowymi ,a dokumentami prywatnymi.Jest to bardzo ważne orzeczenie bowiem obalenie dowodu z dokumentu urzędowego jest szalenie trudne bowiem trzeba wykazać ,że dokument jest fałszywy .Przy dokumentach prywatnych to właściciel tych dokumentów musi wykazać ich prawdziwość czyli bank musi wykazać,że jest zapisane wszystko zgodnie z prawdą.

 5. Aleksandra
  Aleksandra z | | Odpowiedz

  Witam;
  Chciałabym pozwac bank BPH do sadu za wypowiedzenie kredytu hipotecznego, pomimo wywiazania sie przeze mnie z warunkow, ktore przedstawil pracownik…
  Bank BPH ma siedzibe w Gdansku, ja zamieszkuje w Londynie…
  Poszukuje adwokata, który nie zadrze pieniedzy za reprezentowanie mnie w sadzie, prosze o pomoc

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź