Ładowanie danych do Excela – jak to zrobić w Santanderze?

Niestety w Santanderze nie jest to tak prosto jak np. w mBank, że można gdzieś w serwisie on-line zobaczyć zakładkę z historią rachunku kredytu.

Po pierwsze ten bank w ogóle nie ma serwisu on-line dla innych produktów poza kartami kredytowymi, tym samym nie można sobie tego tak po prostu podejrzeć w internecie. Są dwa sposoby aby otrzymać historię spłat kredytu:

  1. Można samemu prowadzić w Excelu kalkulację z uwzględnieniem harmonogramu, który bank wysyła klientowi, odpowiednio uwzględniając kurs spłaty zgodnie z umową w odniesieniu do dnia kiedy wykonuje się przelew – ja tak robię, ale jest to rozwiązanie praktycznie niemożliwe do przeprowadzenia wstecz za kilka lat.
  2. Można po prostu jednorazowo wystąpić do Banku (telefonicznie/pisemnie/w oddziale) o wydruk z całej historii rachunku kredytowego – i następnie wprowadzić te dane do excela ręcznie. Ja dla sprawdzenia moich wyliczeń występuję corocznie jak Pan wie o takie wydruki (które załączyliśmy do pozwu) i używam ich do sprawdzenia własnej kalkulacji. Tutaj nie jestem pewien, bo może takie wydruk całej historii być jakoś extra płatny, ja występując co roku dostaję to za darmo, ale też nie proszę całej historii rachunku tylko tak naprawdę spłaty za ostatni rok.

Tak czy siak jak wspominałem na wstępie jest to generalnie kłopotliwe bo bank po prostu nie przesyła ani nie udostępnia informacji elektronicznie – więc trzeba wszystko ręcznie wprowadzić do excela na początku. Wszystko wynika z tego że Santander w swoich umowach nie pobiera automatycznie rat z innych rachunków klienta bo sam nie prowadzi rachunków dla klientów indywidualnych – przez to to klient decyduje, którego dnia je spłaca (w umowie ma tylko termin graniczny spłaty w każdym miesiącu wyznaczony). Z drugiej strony bank nie ma serwisu internetowego z historią rachunku więc klient jest zdany na siebie albo musi poprosić bank o historię którą ręcznie przepisuje do excela. Innego wyjścia nie ma…

Dziękujemy MaG za powyższe informacje.

 

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź